اینستاگرام مارکتینگ

طراحی کاور اینستاگرام و نکته هایی که قطعا نمی دانید!

طراحی کاور اینستاگرام چیست

کاور اینستاگرام چیست؟ چگونه می‌توان با طراحی کاور و لی‌اوت همپای پیج‌های حرفه‌ای اینستاگرام فعالیت کرد؟ جذب فالوور بیشتر این روزها به یکی از چالش‌های اساسی کاربران اینستاگرامی تبدیل شده است! رقابت برای جذب کاربرانی بیشتر با باز شدن پای بیزینس‌ها و کسب و کارها به این شبکه شدت بیشتری گرفته است. برای فعالیت در اینستاگرام باید همانند پیج‌های حرفه‌ای فعالیت کنید و استراتژی‌های مخصوص به خود را داشته باشید؛ به عنوان مثال صفحه خود را شخصی سازی کنید تا با چهره‌ای حرفه‌‌ای در ذهن و حافظه مخاطب ماندگار شوید. به نظر شما هزینه کردن برای طراحی لی‌اوت و کاور اینستاگرام یک راه ارزان برای بیشتر دیده شدن در این شبکه نیست؟ با ما همراه باشید تا بدانید چگونه می‌توان تنها با طراحی یک کاور منحصربه‌فرد حرفه‌ای به نظر رسید!

با طراحی کاور اینستاگرام، فروشگاهتو حرفه‌ای بساز!

شاید تا چندی پیش کسی تصور نمی‌کرد روزی اینستاگرام به یکی از بازوهای اصلی هر کسب‌وکاری تبدیل شود! احتمالا برای خیلی‌ها دور از انتظار بود که بیزینس‌های زیادی در اینستاگرام برای گرفتن جایگاهی بهتر در این پلتفرم تا این اندازه با یک‌دیگر رقابت کنند. اما واقعیت همین است! اگر نگاهی کوتاه به اکسپلور این برنامه بیندازید متوجه می‌شوید که برخی از کسب و کارها تا چه اندازه اینستاگرام را برای رسیدن به سود و درآمد بیشتر جدی گرفته‌اند.

شما هم‌اکنون کجا هستید؟ آیا برای ورود کسب و کارتان به فضای آنلاین استراتژی‌ دارید؟ و یا تنها می‌خواهید مانند هزاران اکانت فعال اینستاگرامی، شما نیز یک اکانت برای کسب و کارتان در این برنامه داشته باشید؟ اگر هنوز یک استراتژی مشخص برای ورود به اینستاگرام ندارید، توصیه ما به شما این است؛ در اینستاگرام حرفه‌ای کار کنید تا برند شما با تصویر و شخصیتی حرفه‌ای در ذهن مخاطب حک شود!

نگران نباشید؛ برای حرفه‌ای بودن در اینستاگرام تنها به چند فرمول ساده نیاز دارید!

همان‌طور که کمی پیش اشاره کردیم اگر می‌خواهید از اینستاگرام برای کسب درآمد بیشتر و یا برندسازی استفاده کنید باید فعالیت خود را حرفه‌ای آغاز کرده و حرفه‌ای نیز ادامه دهید. اما آیا به همین سادگی است؟ خیر! افراد و بیزینس‌های زیادی با هدف راه‌اندازی بخش آنلاین کسب و کار خود به اینستاگرام آمده‌اند اما بعد از مدتی که نتیجه دلخواه خود را از این پلتفرم نگرفتند آن را ترک کرده‌‌اند.

 نتیجه این اقدام وجود اکانت‌های زیادی است که به حال خود رها شده و گوشه‌ای خاک می‌خورند! برای فعالیت حرفه‌ای در این پلتفرم نیازی به انجام کارهای عجیب و غریب و پیچیده نیست؛ تنها کافی‌ست چند راهکار و فرمول ساده را به خوبی پیاده سازی و اجرا کنید. به عنوان مثال برای انتشار پست و یا استوری‌های خود از کاور اینستاگرام استفاده کنید!

طراحی کاور اینستاگرام

با شخصی سازی پیج خود در کنار غول‌های اینستاگرامی رقابت کنید!

با وجود صفحات قوی در اینستاگرام که به صورت حرفه‌ای در حال فعالیت هستند ممکن است تصور کنید شما همیشه قرار است در سایه حرکت کنید و هیچ‌گاه نمی‌توانید پا به پای رقبای خود در این شبکه به فعالیت بپردازید! اما نگران نباشید چراکه با شخصی سازی صفحه خود می‌توانید توجه و نظر کاربران اینستاگرام را به سمت پیچ خود جلب کنید. آیا تاکنون با خود فکر کرده‌اید که صفحه شما چه ویژگی منحصربه‌فردی دارد که مخاطب بتواند آن را در حافظه خود نگه دارد؟!

فراموش نکنید که کاربران اینستاگرامی بهترین مشتری‌های هر کسب و کاری هستند اما به همین اندازه نیز می‌توانند بی رحم باشند! چراکه اگر پیجی اقدام به معرفی خدمات و یا فروش کالاهای خود در قالب بهتری کند، آن‌ها ممکن است به سادگی شما را فراموش کنند!

با طراحی کاور اینستاگرام خود را به مخاطبانتان یادآوری می‌کنید

یکی از مزیت‌های شخصی سازی صفحه اینستاگرامی به کمک کاورهای منحصربه‌فرد این است که می‌توانید به کاربران کد بدهید تا شما را با یک طراحی و یا رنگ مخصوص به یاد بیاورند. اینستاگرام یک فروشگاه آنلاین بیست و چهار ساعته است که می‌تواند در هر ساعت از شبانه روز و از هر نقطه جهان برای شما مشتری‌های جدیدی پیدا کند؛ اما نباید این پلتفرم را با ویترین فروشگاه خود اشتباه بگیرید. به عبارتی شما نمی‌توانید محصولات خود را بدون هیچ استراتژی در پیج ریخته و انتظار فروش داشته باشید!

فراموش نکنید که اینستاگرام یک پلتفرم بصری است و قبل از محتوای متنی این محتوای تصویری است که کاربر را صدا می‌زند؛ آیا ظاهر پیج شما می‌تواند دلیلی به کاربر بدهد که آن را دنبال کند؟ آیا محصولات و یا خدمات خود را در قالبی منحصربه‌فرد به مخاطب معرفی می‌کنید و یا هیچ اقدامی برای بیشتر دیده شدن آن‌ها نکرده‌‌‌اید؟ ساختن ظاهری جذاب برای پیج یکی از آن استراتژی‌هایی است که به سرعت شما را در این شبکه پرمخاطب تبلیغ می‌کند؛ حال اگر به دنبال یک تاکتیک کاربردی برای اجرا کردن این استراتژی هستید، از طراحی کاور اینستاگرام غافل نشوید!

طراحی کاورهای اینستاگرام یک راه ارزان برای تبلیغات هستند

کسب درآمد از اینستاگرام مستلزم دیده شدن در این شبکه اجتماعی است. افراد روزانه بخش زیادی از زمان خود را در اینستاگرام سپری کرده و در این میان با بیزینس‌ها و خدمات زیادی نیز آشنا شده که ممکن است به مخاطب و یا مشتریان آن‌ها تبدیل شوند. بنابراین اگر اقدامی برای دیده شدن خود در این شبکه نکنید، هیچ‌گاه مخاطبان نام شما را در اینستاگرام جستجو نکرده و به دنبال شما نمی‌گردند! تبلیغات هدفمند و موثر یکی از بهترین راه‌هایی است که کمک می‌کند تا در زمان کمتری به یک برند شناخته شده در اینستاگرام تبدیل شوید. اما با وجود هزینه‌های بالای تبلیغات آیا راه دیگری نیست؟!

با طراحی کاور اینستاگرام برای پست‌ها و یا استوری‌های خود نظر کاربران را جلب کنید و ارزشی به آن‌ها بدهید که شما را دنبال کنند؛ در این صورت مطمئن باشید توسط این کاربران به اشتراک گذاشته می‌شوید و از این طریق تنها با پرداخت هزینه‌ای کم برای طراحی کاور موفق شده‌اید تا خودتان صفحه خود را تبلیغ کنید! لی‌اوت زیبای صفحه در نگاه اول اولین پل برقراری ارتباط با کاربر است؛ در واقع کاربری که برای اولین بار صفحه شما را باز می‌کند، اولین چیزی که به آن توجه می‌کند ظاهر صفحه است. از همین‌رو کاورهای صفحه از اهمیت بالایی برخوردار هستند. طراحی کاور برای چه مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

کاور اینستاگرام حرفه ای

با طراحی کاور اینستاگرام برای پست‌ها، شخصیت برند خود را برجسته می‌کنید

بازاریابی آنلاین یک راه موثر برای برندسازی است و اگر به برندسازی در فضای آنلاین فکر می‌کنید، کمک گرفتن از پلتفرمی مانند اینستاگرام یک گزینه ایده‌آل به شمار می‌رود. شما می‌توانید محصولات و خدمات خود را بدون هیچ طراحی و در قالب‌ عکس‌هایی ساده در پیج خود بگذارید و تصویر برند خود را این‎گونه در ذهن مخاطبانتان حک کنید؛ برندی که برای مخاطب خود ارزشی قائل نیست و تلاشی برای تبدیل کردن آن‌ها به مشتری نمی‌کند!

از طرفی دیگر می‌توانید با طراحی لی‌اوت و استفاده از کاورهای منحصربه‌فرد صفحه خود را شخصی سازی کنید، به‌گونه‌ای که اگر کاربر پستی را از شما ببیند در نگاه اول برند شما تنها چیزی باشد که به ذهنش می‌رسد. پست‌های اینستاگرام اگر با قالبی منحصربه‌فرد به اشتراک گذاشته شوند، می‌توانند به خوبی با مخاطب تعامل برقرار کنند. در این‌صورت احتمال بیشتری وجود دارد که محتوای شما توسط کاربران دیده شود. خرید کاور پست اینستاگرام لایه باز یک راه ارزان و کاربردی برای داشتن پیجی جذاب است.

طراحی کاور استوری اینستاگرام، به صفحه شما ارزش بیشتری می‌دهد

استوری یکی از آن قابلیت‌های بسیار جذاب اینستاگرام است که از زمان اضافه شدن این ویژگی به اینستاگرام، به شدت مورد توجه کاربران آن قرار گرفت. این روزها استوری‌ها حتی از پست‌ها بیشتر دیده می‌شوند و کاربران تعامل بهتری با استوری‌ها برقرار می‌کنند؛ بنابراین آیا بهتر نیست که استوری‌های خود را نیز در قالبی بهتر منتشر کنیم؟!

استوری این امکان را به شما می‌دهد که بدون محدودیت هر تعداد محصول و یا خدمت خود را در طول روز به فالوورهایتان معرفی کنید. حال تصور کنید این استوری‌ها نیز در قالبی شخصی سازی شده منتشر ‎شوند؛ قاعدتا تعامل کاربر با آن‌ها بیشتر خواهد بود. خرید و دانلود طرح لایه باز کاور اینستاگرام برای استوری یک راه ارزان است که به شما کمک می‌کند تا از حداکثر قابلیت‌های این امکان جذاب نهایت استفاده را ببرید.

طراحی کاور برای هایلایت استوری نظم بیشتری به صفحه‌تان می‌دهد

بعد از کاور پست و استوری، کاورهای هایلات‌های استوری نیز یک تاکتیک فوق‌العاده برای ساختن یک پیج حرفه‌‌ای هستند. از آنجایی که طراحان اینستاگرام علاقه زیاد کاربران به استوری را مشاهده کردند، چندی بعد امکان هایلات کردن این استوری‌ها را نیز اضافه کردند. استوری‌هایی که برای ساختن آن‌ها زمان و انرژی زیادی صرف می‌شد اما پس از 24 ساعت اثری از آن‌ها نبود! اما هم اکنون شما می‌توانید استوری‌های خود را هایلایت کنید تا هر زمانی که می‌خواهید باقی بمانند.

طراحی کاور اینستاگرام برای هایلات نیز نظم و جذابیت ظاهری زیادی به پیج شما می‌دهد. به عبارتی هایلات‌ها را می‌توان مانند دسته‌بندی‌های یک وبسایت در نظر گرفت که کاربر را برای پیدا کردن محتوای مورد نظر خود هدایت می‌کنند. اگر چندین دسته بندی مانند محصولات قابل ارائه برای فروش، آموزش، نظرات و پیشنهادات دیگر کاربران و … برای استوری‌های خود دارید و می‌خواهید آن‌ها را هایلات کنید، بهتر است از کاورهای طراحی شده استفاده کنید. شما می‌توانید طرح لایه باز این کاورها را خریداری کنید تا در صورت تمایل بتوانید تغییرات جزئی و دلخواه خود را در آن‌ها لحاظ کنید.

هزینه برای طراحی کاور اینستاگرام لایه باز از دیگر راه‌های جذب فالوور کمتر است!

اگر از افرادی که پست‌های خود را بدون هیچ قالب و لی‌اوتی منتشر می‌کنند سول کنید که چرا از یک طرح واحد و زیبا برای پیج خود استفاده نمی‌کنند، احتمالا از نظر آن‌ها خرید این طرح‌های گرافیکی و پرداخت هزینه برای طراحی کاور، هزینه‌ای اضافه و غیرضروری است! در صورتی که اکثر این افراد برای خرید فالوور و یا دیگر راه‌های تبلیغاتی در اینستاگرام هزینه‌های زیادی را پرداخت می‌کنند!

 طراحی کاور اینستاگرام و قالب برای پیج اینستاگرام یک راه اقتصادی و در عین حال پربازده است که به شما کمک می‌کند تا در کمترین زمان ممکن بتوانید توجه شمار کثیری از کاربران اینستاگرامی را به محتوای پیج خود جلب کنید. فراموش نکنید که خیلی از رقیب‌های کسب و کار شما قبل از شما در این شبکه حضور پیدا کرده و موفق شده‌اند تا شمار زیادی از مخاطبانشان را به مشتری‌هایی بالقوه تبدیل کنند! از همین‌رو طراحی کاور اینستاگرام یکی از راه‌های موثر جذب فالوور و تبدیل آن‌ها به مشتری است.

نویسنده

ابوالفضل ملاکی

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =